Ważyworki dla Torunia – społeczne szycie

Zespół Realnego Działania to grupa kilkunastu osób współpracujących ze sobą dla zmian ekologicznych i społecznych w lokalnym środowisku. Chcemy podejmować konkretne kroki i realne działania, aby pomóc mieszkańcom Torunia, toruńskim firmom i instytucjom, zrozumieć konieczność zmian i wesprzeć w ich przeprowadzeniu.
Naszą pierwszą wspólną inicjatywą są WAŻYWORKI DLA TORUNIA – dwuetapowa akcja mająca na celu społeczne szycie worków wielokrotnego użycia i rozdawanie ich mieszkańcom Torunia robiącym sobotnie zakupy na targowisku miejskim. W trakcie szycia i rozdawania, chcemy przede wszystkim dużo rozmawiać, dzielić się wiedzą i praktycznymi informacjami – wszystko po to, aby “małymi krokami” zmieniać codzienne konsumenckie nawyki, zadbać o środowisko lokalnie i globalnie dla siebie i przyszłych pokoleń.
Podczas akcji WAŻYWORKI DLA TORUNIA – SPOŁECZNE SZYCIE, chcemy uszyć jak największą ilość (100 sztuk to minimum) worków wielokrotnego użycia, które będzie można wykorzystywać do robienia zakupów produktów ważonych. Worki z materiałów/firan używanych, z drugiego obiegu, mają zastąpić plastikowe jednorazówki i na stałe towarzyszyć podczas zakupów.
SPOŁECZNE SZYCIE ma zbliżyć do siebie wszystkie osoby, które chcą wesprzeć zmiany proekologiczne w środowisku lokalnym.
Zapraszamy do wspólnego działania 16 i 17 listopada (sobota, niedziela).
Będziemy szyć w pracowniach Fundacji Alternatywnej, ul. Morcinka 17 w Toruniu:
16 listopada od godz. 15:00 – grupa krojąca; dla osób, które nie potrafią szyć;
17 listopada od godz. 11:00 – grupa szyjąca; dysponujemy 10 maszynami domowymi i 3 przemysłowymi; można przyjść ze swoja maszyną.

Wszystkie uszyte WAŻYWORKI zostaną rozdane 30 listopada w godz. 10:00-13:00, mieszkańcom Torunia robiącym zakupy na Targowisku Miejskim przy ul. Chełmińskiej.
Informacje o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/543968789670497/

Bardzo przydadzą nam się używane, ale niepotrzebne i niezniszczone materiały: pościele, prześcieradła z naturalnych tkanin (“oddychające”) oraz firany.

Jeśli masz maszynę, umiesz szyć, a nie możesz być z nami 16 i 17 listopada, uszyj worki w domu i przekaż je na akcję na targowisku do 25 listopada. W poście pod wydarzeniem zamieścimy krótki film, który pomoże Wam uszyć samodzielnie worki.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w SPOŁECZNYM SZYCIU drogą mailową: biuro@alternatywna.org.pl

Czekamy na Wasze wsparcie, pomoc i wspólne działanie!

Ważyworki dla Torunia

Zadzwoń teraz