Miłość, szczerość, szacunek, optymizm, szczęście, nadzieja, odwaga, zapał, równowaga, odpowiedzialność…
Chcemy współtworzyć świat oparty na takich wartościach. Dlatego Fundacja Alternatywna powstała z buntu i niezgody na otaczającą nas rzeczywistość, opartą na rozdmuchanej konsumpcji, jednorazowości, generowaniu ogromnej ilości odpadów i marnotrawieniu dóbr.

Nasz alternatywny sklep przeznaczony jest dla społecznie i ekologicznie odpowiedzialnego konsumenta, który dokonuje świadomych wyborów zakupowych.
NIE tworzymy sezonowych kolekcji, NIE podążamy za najnowszymi trendami, NIE kierujemy się aktualna modą… Wszystko co wychodzi spod naszych maszyn, powstaje dzięki Wam, osobom, które świadomie i z atencją przekazały nam używane (częściowo zniszczone) ubrania, materiały, dodatki krawieckie, nici….wszystko co do szycia jest potrzebne, a co bez Waszej odpowiedzialnej postawy, znalazłoby się w śmietniku.

Nabywając nasze produkty:
– kupujesz nie tylko rzecz – umożliwiasz nam podejmowanie różnych działań edukacyjnych; jako Fundacja pragniemy zdekonstruować świadomość i rzeczywistość, aby możliwe było dokonanie fundamentalnych zmian, bo tylko one pozwolą nam dalej żyć na Ziemi;
– kupujesz historie: ludzi i materiałów, kawałek życia, chwile szczęścia i smutku – wierzymy, że każda rzecz niesie ze sobą opowieść;
-masz świadomość, że każda rzecz jest jedyna i niepowtarzalna ze względu na ograniczoną ilość materiałów.

Szyjemy, kładąc ogromny nacisk na dbałością i dokładności, choć to co powstaje nie jest idealne i perfekcyjne! Dlaczego? Ponieważ rozkładamy zniszczone, używane ubrania: spodnie dżinsowe, koszule, spódnice, suknie…Tworzymy pracując na tkaninach zasłonowych i obiciowych lub różnych resztkach poprodukcyjnych (deadstock’ach), nie tylko z naszej pracowni. Ponadto elementy użytkowe i wystroju wnętrz, tworzone są z banerów reklamowych, zamków błyskawicznych, rzepów, taśm odblaskowych i makulatury, które do nas przynosicie. Nie korzystamy z nowych zasobów, pracujemy z materiałami z drugiego, trzeciego obiegu. Ale przecież nie ma idealnych i perfekcyjnych rzeczy, właśnie to sprawia że świat jest piękny!

Na wszystkich etapach naszych alternatywnych działań, kierujemy się starym indiańskim przysłowiem:

“Traktuj Ziemię dobrze. Nie dostaliśmy jej w prezencie od rodziców, ale pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Zadzwoń teraz