Czerwiec i wakacje w Alternatywnej

Pamiętacie zapewne, że w każdym miesiącu organizujemy AKCJĘ – MOBILIZACJĘ, czyli zbiórkę różnych używanych rzeczy, Wam już niepotrzebnych, które my wykorzystujemy w trakcie warsztatów, spotkań, projektowania, szycia…. Tym razem nasza letnia zbiórka związana będzie z nową alternatywną inicjatywą, która ruszy od WRZEŚNIA!!! Chcemy zebrać jak najwięcej używanych, zdekompletowanych, niepotrzebnych sztućców i naczyń (kubków, filiżanek, talerzy), aby uruchomić „Wypożyczalnię Przedmiotów Kuchennych – BUMERANG KUCHNIA.


Skąd taki pomysł i o co w nim chodzi???!!! 
Wiecie doskonale, że nie samym szyciem w Alternatywnej się zajmujemy! Staramy się działać na różnych frontach, aby:
– nie wyrzucać, 
– ponownie wykorzystywać,
– produkować jak najmniej odpadów,
– w sposób odpowiedzialny ekologicznie i społecznie podchodzić do codziennych działań i aktywności.
Ostatnio naszą uwagę przykuło kilka większych przedsięwzięć lokalnych, w trakcie których podawano napoje, soki, przekąski… Nawet zdrowe było to wszystko, ale niestety TYLKO w plastikowych naczyniach. Ciekawe wydarzenie, ważne tematy, mądrzy ludzie opowiadający o problemach, które trzeba rozwiązać… Takie sytuacje nadal są codziennością: na szkoleniach, prezentacjach, zorganizowanych spotkaniach dla większej ilości osób. Będąc uczestnikiem takich „imprez” nie ma się praktycznie wyboru – albo przyjdziesz ze swoim wielorazowym naczyniem, albo nic nie wypijesz, czy nie zjesz?! 
Ale nie chodzi o to, żeby wytykać palcami, ale zrobić coś aby to zmienić. Stąd nasz pomysł – BUMERANG KUCHNIA da możliwość osobom organizującym przedsięwzięcie (firmowe spotkanie, działanie projektowe organizacji pozarządowej, wernisaż, urodziny itp.), wypożyczyć w dużej ilości potrzebne przedmioty kuchenne, a po wszystkim wrócą one do Alternatywnej i poczekają na kolejnych chętnych i odpowiedzialnych ekologicznie organizatorów.

Do tego planujemy przekazywać wypożyczającym samodzielnie zrobione ekomyjki i płyn do naczyń z naturalnych składników, aby propagować dobre nawyki i dać możliwość ich przetestowania w działaniu!!!!

Akcja mobilizacja

Zadzwoń teraz